*****************************************************

kliknięcie zdjęcia jest wejściem do miotu N


Dostępny: maluszek jest wolny i można o niego pytać.
Wstępna rezerwacja: ktoś jest zainteresowany kociaczkiem jednak ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Do momentu zmiany statusu na "rezerwacja" cały czas jest możliwość, że kotek będzie dostępny dlatego można o niego pytać. Wstępną rezerwację dokonujemy na czas, jaki ustalamy indywidualnie z osobą zainteresowaną kotkiem (na wpłatę zadatku za kotka - czekamy trzy dni.
Rezerwacja: przyszły opiekun wpłacił już zadatek, kotek nie jest dostępny.


Kocięta opuszczają naszą hodowlę w wieku około 12 tygodnia ( często 13-14 tyg).

Są  zaszczepione ( w wieku 10-tygodni poddawane są pierwszemu szczepieniu) przeciw chorobom zakaźnym oraz odrobaczone

Nowy opiekun otrzyma umowę kupna-sprzedaży, rodowód, książeczkę zdrowia. W celu bezproblemowej aklimatyzacji w nowym domu- wyprawkę z ulubionymi zabawkami i  karmą  którą kocięta jadły w hodowli. Z nowymi opiekunami pozostajemy w stałym kontakcie i służymy w każdej chwili radą i pomocą we wszystkich sprawach dotyczących naszych kociąt.Na stronie Facebook można oglądać filmiki i najnowsze wiadomości z hodowli :

 www.facebook.com/HodowlaKotowBrytyjskich

 Kotki odchodząc do nowych domów są w pełni zsocjalizowane. Od pierwszych chwil swojego życia mają kontakt z ludźmi i pieszczotami. Nauczone są korzystania z kuwety i drapaka.

Wszystkie nasze kocięta od dnia narodzin mają stały kontakt z ludźmi, są rozpieszczane i mają do dyspozycji całe mieszkanie.

Rodzice kociąt są systematycznie badani i wolni od chorób:

  • FIV-(wirusowego niedoboru immunologicznego kotów)
  • FeLV-(wirus kociej białaczki)
  • VCoV Ag (obecność antygenów koronawirusów u kotów)


Pamiętaj, że kot różni się od człowieka. Jego układ pokarmowy wymaga zupełnie innego pokarmu niż nasz. W diecie kota powinno przeważać mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego; warzywa i inne produkty roślinne, choć także ważne, w zasadzie powinny być dodatkiem, a nie podstawą diety. Kot jest zwierzęciem zdecydowanie mięsożernym, tak ma skonstruowany układ pokarmowy, w przeciwieństwie do wszystkożernych ludzi.

Kilka podstawowych prawd o kociej diecie

Istnieją dwa rodzaje pokarmu dla kotów – pokarmy suche (w postaci chrupek) i mokre (najczęściej w postaci kawałków w sosie i galaretce oraz pasztetów). Trudno jednoznacznie orzec, który z tych pokarmów jest lepszy dla naszego przyjaciela, istnieje na ten temat tyle teorii ilu właścicieli, a weterynarze też nie są ze sobą zgodni. Najtańsze jest karmienie tylko i wyłącznie karmą suchą, jednakże w tym wypadku trzeba pamiętać o nieustannym zachęcaniu kota do picia wody. Karmy suche mają bardzo małą wilgotność, a koty, jako potomkowie zwierząt pustynnych, z natury nie piją zbyt dużo; zbyt mała ilość przyjmowanych płynów może doprowadzić do schorzeń pęcherza  i nerek. W związku z tym wielu zwolenników podawania wyłącznie mokrych pokarmów argumentuje, że taki sposób karmienia jest lepszy, gdyż mniej obciąża nerki. Większość osób stosuje dietę mieszaną, polegającą na żywieniu kota karmą suchą i mokrą lub mięsem jednocześnie; przeciwnicy takiego podejścia argumentują, że przy podawaniu różnych typów pożywienia zaburzamy bilans składników odżywczych. Plusem takiego żywienia jest przyzwyczajenie naszego mruczka zarówno do pokarmów suchych, jak i mokrych, co jest ważne np. w przypadku przejścia na dietę weterynaryjną ; część karm leczniczych występuje bowiem wyłącznie w formie suchej.